Egiptus on üks lihtsamaid sihtkohti kõigile, kes Eesti liiklusest ja muudest talvemõnudest soovivad end mõneks ajaks sooja kohta saata. Kuna viimasest korrast Hurgadas ja Luxoris oli möödas kümme ja Sharmist lausa kaksteist aastat, siis oli jälle aeg selg sirgu lüüa ja heita endalt talvejope.

Reisikokkuvõte eesmärk on asjaosalistel seda meenutada, kuid mõne mõtte saavad siit ka sarnaste plaanidega seltskonnad.

Planeerimine

Kuigi soojemaid otselennuga sihtkoha variante jaanuaris-veebruaris palju ei ole, Egiptuse kõrval ehk ka Kanaari saared ja mõned kohad veel, siis hotelli valikuga saab rohkem tegeleda. Sama raha eest võib saada väga erinevaid pakkumisi ja eestlasele omaselt võib kohale jõudes tekkida tunne, et äkki kõrvalhotellis oleks olnud ikkagi parem. Seetõttu otsustasime, et esmakordselt võtame nädalase reisi jooksul kaks hotelli, mis jättis mulje, et ühe nädalaga saame kaks reisi. 

Lõpuks jäi valikusse Pickalbatross Royal Moderna Resort (esimesed 3 ööd) ja Rixos Premium Seagate (4 ööd) Sharm el Sheikis. Mõlemad olid üksteisele lähedal olevad head valikud, oleks olnud nädala ühes või teises, oleks endiselt rahule jäänud. Rixos siiski veidi parem, mida ilmselt olid varasemalt avastanud ka paljud eestlased, keda selles hotellis tundus, et oli samal ajal rohkem kui Lasnamäel.  

Päev enne reisi avastasime positiivse üllatusena, et kuigi Egiptusesse saabumisel on viisat vaja (30 eur per persoon), siis ainult Siinai poolsaarel ehk Sharmis saab 15 päeva viisavabalt. Pere peale 120 eurot kokkuhoid ei ole koonerdamine. 

Hotellide valik ei ole lihtne. Ma ei suuda siiani aru saada, miks Eesti reisikorraldajad ei kasuta video võimalust hotellide tutvustamiseks. Hotellidel on need videod juba olemas ja mõni Läti reisikorraldaja on nendest ise klipi kokku pannud. Kohtusin Rixose hotelli General Manager Ameryga (kujuta ette Californiast pärit väga viisakat valgenahalist daami, kelle punane riietuse värv vastas ka tema personaalsele golfikärule ning kellel on üle 20-aasta valdkonna kogemust nii USA-st, Austraaliast kui Lähis-Idast), kes ütles, et selle teema võtab ta isiklikult ette. Miks peaksid reisihuvilised neid videosi ise YouTube’ist või hotelli veebilehtedelt otsima? 

Kohaloleng

Sharmi lennujaamast põhjapool asuv Nabq Bay hotellipiirkonnas on kokkuvõttes siiski viisakad kohad, mida ühendab rannalähedane promenaad. Promenaadil on lubatud liikuda, kuid paarkümmend silma jälgib alati, et sa sellelt välja ehk hotelli territooriumile ei astuks. Seetõttu läks GPS-kunsti E-Giptuse tegemine piisavalt keeruliseks.

Ilmad olid ilusad, soojendusega basseinid 29 kraadi, merevesi 24, õhk 20 pluss-miinus. Õhtuti pigem miinus, sest tuli siiski pikemad riided selga panna.  See oli ok, sest restorani sööma minnes on pikem riietus viisakaks eelduseks. 

Söökide valik suur ning suutsime lastega isegi ühe õhtu a’la carte teha. Rekordaja ehk ca tunniga tehtud. Albatrossi joogid olid pigem värvilised ja mitte sellises valikus nagu Rixoris, kus isegi X.O. oli hinnas.

Lennud

10-aastat tagasi Egiptusesse lennates jõudsime hotelli peale keskööd. Nüüd on reisikorraldajad välja mõeldnud, et lendame välja hommikul 8:00 ehk check-inniks oled kohal ning tagasitulek 14:15, mis samuti ideaalne aeg eelnevaks check outiks ja peale 20:00 Tallinnasse maandumiseks. Kes selle muutuse eest vastutab, väärib eraldi kiitust. Eesti meediasse paraku jõuavad vaid lood, kus lend jääb hiljaks vms. 

Üks lend, kaks reisi

Ühtegi reisikirja ega kinnisvarasse investeerimise raamatut ei tasuks lugeda mõttega, et tema tegi nii ja kõik läks hästi, teen ise täpselt samamoodi. Aga üks mõte, mis sellest loost võiks jääda, on see, et nädalasel puhkusereisil kahes hotellis (3+4 ööd) viibimine võib anda palju põnevaid emotsioone ja avastusi. Kuid kindlasti jälgi, et parem hotell oleks puhkuse teises pooles.

Kui selline mõte huvitab, siis uuri otse reisikorraldajalt. Tõenäoliselt saab, kuigi mitmel korral rõhutatakse, et hotellide vahelist transporti nad ei korralda. Selle transpordi leiad max 5 eurot/takso hotelli receptionist.