Kui täiesti terved inimesed, kes tahavad seda kõike saada… jaanuaris või veebruaris, siis Egiptimaa pakub hetkel soodsaimaid lahendusi. Kuna Sharmis juba käidud, siis sel aastal läks võtmisesse üle lahe asuv Hurghada.

Paarkümnest eelarvesse sobivast reisipakkumisest sai TripAdvisori järgi kõrgeima hinnangu Hilton Hurghada Plaza. Kui Hurghada ca 170 hotellist asub üks kasutajate hinnangu poolest 10. kohal ja 20.- EURi soodsam koht sada kohta tagapool, siis tundus, et tasus see investeering teha.

LEND

Reis algab 5-tunnise SmartLynx otselennuga, mille reisiseltskond erineb oma olemuselt ja meeleolult oluliselt Tallinn – Brüsseli lennust ning kus jalaruumi on samapalju kui RyanAiris. Hoolimata korduvteadatest oma alkoholi mittekasutamisest käivad ringi pläskud ning aeg-ajalt teatab keegi, et “mul on veel sinki alles, kes soovib?”.

Maandudes rivistutakse peamiselt 2 ritta, vastavalt TezTouri ja NovaToursi büroodele. Mõlema rivi lõpus teavitavad Ahmedid ja Ibrahimid, et viisa piirilt ostes on “shdjes semnatsat, a vot bank tam phjatnatsat”. Kuigi pank asub kümne sammu kaugusel ei viitsi enamus soodusreisijaid selle 2.- või perepeale 8-10.- USD kokkuhoidmiseks kümmet sammu teha, sest pikk järjekord on seistud.

Lisaks tuleb sotsiaaltöötajate töölhoidmiseks täita üks paber, millest suure tõenäosusega ei jää Egiptuse turismistatistikasse olulist täiendust.

Mida kiiremini saab lennukist välja trügitud, passijärjekorrast läbi ja kotid kätte, seda kaueb tuleb tavaliselt lennujaama bussis teisi järele oodata. Loodetavasti ei saabu samal ajal mõni emalaev Novosibirskist, mille 500-liikmeline nõukogude ajastu järjekorrareegleid tundev vanadekodu seltskond süüdimatult ette trügib.

HOTELL

Transfer jõuab hotelli napilt peale 00:00. Kauaoodatud “kõik hinnas” puhkus võib alata teadmisega, et all-inclusive kestab keskööni ning peale seda saavad lapsed pooleliitrise õlle laulda 4.- euro eest. Inimesed õpivad kogu elu.

Tuleb tunnistada, et kuigi inimesed reisivad mitmekesi ja hulgakaupa, siis suhteliselt kiiresti ja organiseeritult leiavad kõik oma majutuskohad ja oodatud puhkus võib alata. Esimeste instruktsioonide seas mainiti, et kuna hotellid on 50-60% täituvusega, siis tasub upgrade võimalusi uurida kohe saabudes. Mõnel juhul saab seda tasuta, mõnikord tuleb Mohhamedile kümnekas visata.

Veel tuleb tunnistada, et piltidelt paistab kõik alati parem. Samas saab toateenijale mõne dollari visates veidi topilised linad siledamate ja siidistemate vastu vahetada ning tänutäheks viskab Fakhir järgmisel päeval rasedale voodipeale käterätist lapsekuju.

All-Inclusive vs Ultra All Inclusive

Kui ReisiEKSPERDILT sai küsitud, mis vahe on All-Inclusive ja 140.- ehk kahepeale 280.- eurot kallimal Ultra All Inclusive pakkumisel, siis saime selge vastuse: All Inclusive tähendab Kõik Hinnas, Ultra All Inclusive tähendab “Vägagi Kõik Hinnas”. Jumal tänatud, meil sai kohe kõik selgeks.

Tegelikult ei tea paljudel juhtudel isegi hotellitötajad, mis vahe pakettidel on. Üldjuhul sisaldab Ultra All Inclusive ka välismaiseid jooke ning mõnikord teisi lisateenuseid a’la wifi, vesipiip jne. Kuigi viimased tihti muutuvad, võiksid reisikorraldajad (TezTour ja NovaTours, mitte eksperdid) oma pakutud hotellide kohta selle info siiski välja otsida.

Tööinimestel ja internetisõltlastel tasub uurida kas wifi on tasuline ning kas see on vaid lobbys või ulatub ka tubadesse. Lihtsaim ja soodsaim lahendus on hotelliwifi asemel kasutada kohalikku SIM-kaarti koos 4GB datapaketiga (ca 6.- EURi). USB pulgaga saab ühenduse teha kopikas kallimalt.

Müügipäev

Konteinerreiside esimesel päeval toimub tavaliselt reisikorraldaja müügipäev, milles mõnevõrra kallimalt müüakse pakette, kus peamiseks eeliseks on maakeelne reisijuht. Tänavalt ja basseiniäärest võib mõnikord reisielamusi saada ka odavamalt, kuid TezTouri Veiko jättis väga asjaliku mulje, mistõttu sai otsustatud Kuningate Orus ja linnatuuril siiski ära käia ehk üks basseinipuhkuse päev kalendrist maha tõmmata.

Tez Touri bussireisist Luxori linna ja Kuningate Orgu saab pikemalt lugeda eraldi postitusest. Kui see midagi õpetas, siis vast kõige rohkem seda, et ühel korralikul puhkusereisil jääb kokkuvõttes meelde rohkem see, mis pingutust nõudis.