9. Võhandu Maraton startis 19. aprillil Tamula järvelt. Starti oli end kohale majandanud ligi 500 paatkonda, alates kiirematest süstadest, kuni rekordarv parveseltskondadeni. Kuna erinevalt mõnest varasemast korrast ei olnud järv jääs, siis kõik peale parvede, said suureks rõõmuks järvele sissejuhatava tiiru peale teha.

Varasematel aastatel on Võhandu läbinud ka 7 tunniga, kuid sel aastal oli veetase ja seega ka vahelduvvool läbi aegade madalaim, mistõttu isegi leedukad jõudisid finishisse alles 2h tavapärasest hiljem. Kuskil poolel maal jõudis kohale matemaatilise analüüsi tulemus, et kui kolmel korral on maraton läbitud veidi üle 18-tunni, siis sel korral läheb sama tempoga 21-22 tundi ehk finishi lähedal reserveeritud Eve Puhketalu tünnisauna peaks jõudma alles kella 05:00 aeg hommikul. Ei olnud ülemäära motiveeriv.

Ja sellest langeski raske otsus esimest korda maraton katkestada, sest lisaks eesootavatele mõnudele oli hommikupoole maha ununenud söögikott ning taskulamp ning kuigi Reo-Leevaku otsa oleks võinud vabalt läbi lasta, siis ca kella 02:00 öösel katkestamine tundus mõne seljalihase arvates juba kella 18:00st ülimalt tõenäoline. Samas võimaldas 55-km mahatulek kohtuda mõni hetk hiljem 21km edasi Leevakult lõpuni venitanud Liivat/Särekanno ja Selirand/Paeveer seltskonnaga seda juba mõnevõrra mõnusamas õlukorras.

2015. toimub 10. Võhandu Maraton. Juubeliaastal paneme lõpuni.