valencia maraton 2015

Valencia on Bacelonast paarkümend pudeliviset lõunapool asuv Hispaania linn, kuhu novemrbikuus sõidavad maratoonarid üle maailma. Sealhulgas Eesti jooksjad ja SEB Tallinna Maratoni (kaas)korraldajad, kes jälgisid ürituse toimimist, osalesid tähtsatel istungitel ning kellest mitmed said kogemuse ka 10km või maratonirajal.

Hispaania reisid on muidu suhteliselt lihtsad, välja arvatud juhul, kui minnakse bussiga. Esmaspäeva hommikul kell 6:00 alanud reis sai pikema peatuse alles reedel kui Valenciasse kohale jõuti, kuid pea 4000km sõitu oli igapäevaselt seotud koolituste ning Mnemoturniiri ajugümnastikaga ning palju muuga.

Maraton jättis võimsa kogemuse, sest rajale suundus üle 8500 osaleja, kes läksid läbima 10km kuid üle 16 000 jooksja, kelle eesmärk oli maraton läbida. Üks eestlane jooksis Valenciast lausa Rio olümpiamängudele.

Üht-teist oli maratoni korraldusest õppida, kuid kõik osalejad said oma valdkonnast tõdeda veelgi rohkem korralduslikke teemasi, mis Tallinnas paremini tehtud on. Õppimine on ka see, kui saad kinnituse, et teed asju hästi. Lisaks oli koolituse üheks väljundiks see, et SÜKKi korraldustiim ja kaaskorraldajad hakkasid kasutama Teie asemel Meie;)

Peale maratoni suundus suurem osa seltskonnast bussiga läbi Prantsusmaa (turvalist teed!), Saksamaa, Taani ja Rootsi tagasiteele, kuid 9-liikmeline seltskond tegi rongisõidu Barceloonasse, kust Air-Baltikum alustab mõne hetke pärast tagasilendu.

Kuna puht tehniliselt ei ole võimalik esitatud Mnemoturniiri küsimusi ja vastuseid üles panna, siis avaldame vaid 2003. aastal parimaks küsimuseks kuulutatud küsimuse ning selle vastuse:

“Kui esimene Kuule jõudnud mees Neil Armstrong sealt lahkus, ütles ta: “Palju õnne, härra Gorski!” Seda kuulis vaid NASA juhtimiskeskus. Keda ja miks ta niimoodi õnnitles?

Õige vastus: “1938. aastal, kui Armstrong oli poisike, kuulis ta naabrinaist Gorskit käratamas mehele: “Sa saad siis seksi, kui see poiss Kuu peale jõuab! Loo paljastas astronaut siis, kui naaber oli juba surnud.”