Avaldus 30. kongressile.

Meie grupp seltsimehi, iidsed kommunistid, pimesi truud partei igale sirgele ja kõverale joonele, näeme ja kuuleme aina halvemini, aga meile osaks saanud ülemkohus (ülekohus), torkab ninna ja kõrva isegi kuradile (kurdile), isegi kurdile. Tegemist on pasandava (masendava), tegemist on masendava arusaamatusega.

Muidugi hüüdsime nooruspäevadel sageli “Käed kuklaleh”, “Põlvili põrandaleh”, “Lõuad pidadah”, “Nägu vastu seinah”, kuid ega meie öeldnud seda ülekuulatavata (ülekuulatavatele) …tavatele. Nemad lihtsalt kuulsid pealt, kui meie kurglike (kirglike) kui meie kirglike kehakultuurlastena kordasime kõva häälega fraase hommikusõimlemisest (võimlemisest) hommikuvõimlemisest.

Igakülgse karistuse (karastuse) igakülgse karastuse saamiseks tegelemise idamaade kombedega, olles tihti sissevõetud jookide (joogide) joogide harjutustest nigu näiteks “paljajalu naelteleh”, “näelad küünte allah”, “juuksed põlemah”, “nuga neeru”, aga kui me vahel karjusime kõva häälega “tuld”, vot siis tähendab oli kange suitsuhimu, aga tikud olid kõik kurat vangidele silma torgatud (tekstist lugege).

Kui me hõikasime vahel kõva häälega “tuld” vot onjju … (edasi), siis tähendab oli kange suitsuhimu … ma räägin… (edasi), aga tikud olid … ma räägin (edasi), aga tikud olid kõik … vihmaga märjaks saanud. Meie harimatud alluvad aga, noored tsekistikesed, kukkusivad kohe automaatisi täristama ja vangisi maha laskma. Meie saime siiski õnneks jaole ja matsime nemad maha enne kui nad päris surnud olid (see oli sulgudes). See oli kõik sulgudes.

Nüüd siis natuke lähemalt ümberasustamisest kaugematesse rajoonidesse. Saabusid signaalid, et eestlased, lätlased ja leedulased põevad mingit mahajäetuse manjad (maanjat), mahajäetuse maanjat ja kolka kompleksi, lauldes tihti sigatsevalt (igatsevalt) igatsevalt “Uraali”-teemalisi laule (mida?).

Toon näite: “Mets mühiseb ja kägu kuk-uraal”, Uraali teemalised laulud. Selleks andsimegi vastutulles töötajate soovile nendele avardumisvõimalusi ida pool. Noh mingid mägikotkased need baltimaalased ei ole, päris Uraali ahelikule turjale me neid ei situtanudki (istutanudki) meie neid ei istutanudki, sai valitud seal teiselpool mägesi midagi klimateeriliselt (klimaatiliselt) klimaatiliselt sarnased paigad: Krasnojarsk, Vorkuta, Sitta ka (Kuidas? Tsitaa samuti). Tsitaa, kah.

Nii, et meie oleme süüst puhtad ning meie hukkamõistmiseks pühige suu puhtaks. Kui aga vajadust on meie üle kohut mõista, tehtagu seda… posti teel. Tehtagu seda postuumselt, sest ka tapetuid mõeistetakse õigeks postuumselt. Elusa parteilase koristamine, karitamine … õõnestaks meie tühise (ühise) ühise parteri autoriteeti.

Ja veel üks nota bene, bennaja nota. Nüüd ju tegeletakse vana varanduse tagasiandmisega. Kui meile tagastatakse meie omaaegsed vahendid – käerauad, nagaanid, läbiotsimisordenid, siis uue pensiooniseaduse valguses meie alati oleme valmis uesti rivisse astuma.

Allkirjad:
Mölakovtsev, Vassiili Petrovits
Sigajenko, Ivan Avesjevits,
Kaabakjan, Okastraat Palkovits,
Pätidze, Sergo Surmakuurovits,
Vägistiimov, Huijak Sadistovits,
Timuukas, Joonas-Kaunasoovits,
Arreteer, Salumats Kuratoovits,
Võllabujenko, Tagumik Lõuahaakovits,
Kõrilõikin, Pratokoll Agentovits,
Pussnuugov, Persei Pugajoovits.

Seltsimehed, aeg ei ole veel stalinismi lõpliseks hindamiseks küpse. Kõige tähtsam on uskuda, et kedagit ei unustata, midagit ei mäletata. Uraa.