Cape Town ehk Kaplinn on maailma üks ilusamaid ja ilmselt ka tuuliseimaid linnu. Seda nii vaadete poolest Table Mountainile kui sealt alla, randade poolest, kus korraliku söögielamuse saaavad nii külastajad kui haid ning vähetähtsad ei ole toimivad kiirteed, mille abil jõuab suhteliselt kiirelt nii linna kui sellest välja.

Hommikuvaade

Majutust tasub otsida kesklinna ehk Waterfrondi kanti, kus jalutuskäigu kaugusel on head söögikohad, pargid ja sadama/kaubanduskeskuse ala. Hotellimajutus on selles piirkonnas kallis, kuid häid pakkumisi saab AirBnB-st ilmselt paremini kui Bookingust.

Kui muidu on Lõuna-Aafrika hinnatase eestlastele igati soodne, siis Kaplinna valgete piirkond võib veidi üllatada, eriti kui teemandimuuseumi poes 80 000 eurost kivi käe peal testida.

Head lootused. Neemel. Tuulevaiksel ööl.

Tegemist on igas mõistes tuulepealse maaga, seda nii lõunapoolses Hea Lootuse neemel, kui ka Table Mountainil. Viimast tasub ilmselt võtta matkaga mäe otsa ja liftiga tagasi versioonis, kuna meil läks kiireks, siis võtsime kaablirongi nii üles kui alla. Kuna mägi on linna tähtsaim objekt, siis olukorras, kus mäe ots on pilvevaba, tuleks see esimesel võimalusel ära külastada.

Veidi teine liputamise süsteem

Hairannas ehk Muizenberg beachil tasub ka ära käia, tegemist ikkagi maailma TOP20 rannaga, milles 4 erinevat hai lippu väljas. Karta ei tasu, kuid lipuvärvid tuleks enne selgeks teha.

Viibisime Kaplinnas vaid 2 päeva, tegevust jäktuks siin ilmselt nädalaks või kaheks, seega erilist eksperthinnangut ei tasu otsida. Ühe päeva jooksul sõime hommikust Waterfrondil, külastasime mäge, Hea Lootuse neeme ning pingviinide randa. Teine päev oli #rannapäev.