Järgnev kirjutis on ehk abiks huvilistele, kes plaanivad enne jõule minna Kanääridele, täpsemalt Cran Canariale. Tegemist on subjektiivse õlukorrakirjeldusega, millest ei tasu välja lugeda Lonley Planeti soovitusi.

Kanaaridele saab Tallinnast otse. Kui võimalik, minge otse. Soodsam alguslend Helsingist võib tähendada, et nii sinna kui tagasiminnes tuleb leida ööbla ning kokkuvõttes võib nii Helsingi kui Stockmanni kaudu minek olla kallim.

Seltskond

PuhkusC-klassi reis tähendab, et minnakse puhkusereisile, kuhu lisaks kaaslastele on ka laps(ed) kaasa võetud. Erinevus rikastab, sest elu ei elata ainult ühes klassis. Pealegi peab looduses valitsema tasakaal, sest kui on A-klassiga reisitud, peab reisile minema ka B või C klass… ja vastupidi.

C klass tähendab, et peamiselt tuleb mõelda kuidas C hakkama saab, lisaks võiks B-l olla hea ehk A jaoks jääb peamiselt õhtune aeg kui B või vähemalt C magavad.

Tallinn – Helsingi

Vsegda na IlluminatoriKüproki ja alkoturismiga mittekursis olevad tegelased võivad Tallinki viimase väljumise (22:30) puhul avastada, et 35.- EURI maksnud kajut ei kehti hommikuni ning võimalust kajut ööseks broneerida, Tallinki veebilehelt pileti boneerimissüsteemis ei ole. Kes otsib, see info siiski leiab.

Kui Superstari infoletist uurisime, et mis kell peaks hommikul kajutist väljuma, siis selgus, et mitte keegi pole ööseks kajutit võtnud ning seda saame teha lisa 24 euro eest (mille sees on ka hommikusöök ehk mahl, jogurt, pirn ja muhvin). Hommikul selgus, et mitmetes kajutitest väljusid inimesed vahetult enne kella 06:00 ka need, kes poes 3 kasti viina võtsid. Ju siis ei soovinud maksta ja kvaliteet-hommikust süüa.

Ettevalmistused

Üldjuhul on enne reisi mõistlik broneerida majutus ja autorent. Majutus sai otsustatud villas, auto selline mis 4+2 inimest peale mahutaks. 190 euriga sai nädalaks 7-kohalise FIATi. Villa Salobre Golfis läks 4+2 peale tonn ehk öö perele ca 70 eurot.

Gran Canarial tasub päikeseotsijatel võtta peamine asupaik lõunasse, kus veidi parem kui Saaremaa-suurusel saarel mägede taga põhjas. Lõunas on suurim linn Maspalomas, mis mahutab ühel hetkel üle 300 000 turisti, kes mass-konteinerturismi otsib.

Maspalomas

Tõenäoliselt kui lähed Gran Canariale, siis päikest ja puhkust otsima. Võta teadmiseks, et saare lõunaosas on päikest rohkem. Lõunaosa suurim linn on elanike arvult umbes Pärnu suurune Maspalomas. Samas mahutab Pärnu pea Tallinna linna jagu turiste. Tasub mõelda, kas massid, pidu ja rand või privaatsus. Pärnusse on kogu Tallinn kokku tulnud, siis kõrgajal võib plassmassivaba rannaliiva ühe inimese kohta väheseks jääda.

Turistidest enamus on Soome, Norra või Saksamaalt, mida võib lugeda ka põhipromenaadi restoranimenüüde tõlgetest. Turistidest enamus on juba ammu ka pensionil, mida võib lugeda kõikvõimalikest kohapealsetest “Deuschsprehhen Arzte” medistsiinikohtadest ning “Myllyrijuomat” kõrtsidest.

Kokkuvõte

Kanaarid on turvaline sihtkoht. Kõige turvalisem on ilm ehk väga raske on leida nädalat, mis oleks halvem kui kesmine Eesti suvi. Looduslikult on Kanaarid huvitavamad kui Egiptus, kuid Kariibide ja Havaiiga pole mõtet võrdlust tuua.

Turvaline olukord tähendab aga, et turistiseltskond on üljuhul +paarkümend aastat vanem kui mujal, kellest paljud ei häbene lapselapse pulmast tulles oma keha rannas rohkem paljastada kui peaks. Seetõttu tasub Maspalomase düünidel olla pigem mittetähelepanelik.

PS: kes lähima 3-kuu jooksul plaanib Tenerifele minna – võtke ühendust, on üks pakkumine!