Täna saab alguse ettevõtmine, mille käigus lisandub maailmakaardile 53. külastatud riik – Valgevene. Põhjuseks Garage48 nimeline üritus, kus 48 tunni jooksul on plaanis valmis treida üks rahvatantsu-mobiiliäpp.

FingerFolk Garage48FingerFolki nimelist mobiiliäppi sai pitchitud novembris Riias, kus TechHubi kohalikus Drunken Pitch võistluses sai see kindla esikoha ning ka Garage48 üritusel pälvis paljude tähelepanu. Kahjuks jäi garaazis äpimeister leidmata ja seega ka äpp tegemata. Samas sain hea ülevaate, mida Garage48 üritus endast kujutab ning seekordsele ettevõtmisele on minek juba korraliku eeltööga, millest kõige olulisem on see, et tiimis on äpimeister juba olemas.

FingerFolk.Me

FingerFolk on mobiiliäpp, mida toetab veebileht FingerFolk.Me, kust saab alates pühapäevast äppi alla laadida ning kuhu oma parimaid skoore üles laadida, sest kes ei tahaks olla “The Best Folker in the World“? Äpp on tasuta ning selle eesmärgiks on rahvatantsu promo, mitte ainult Eestis, vaid üle maailma.

Venus ClubÄpp ei ole loodud ärilistel eesmärkidel, vaid see on üks osa minu ja Martini Balti Filmi- ja Meediakooli ristmeedia magistriõpingute lõputöö projektist. Ideele on oma toetuse andnud Laulupeo SA kommunikatsioonijuht Sten Weidenbaum ning Eesti üks tuntumaid rahvatantsufiguure Märt Agu, kellega sai hiljuti Viru keskuse MyFitnessis ja Venuse ööklubis tehtud lõputöö projekti osa 2 – Kaera-Jaani flashmob. Viimase videot peaks näha saama juba mõne nädala pärast.

Äpi põhimõte on lihtne – valid riigi, valid tantsu ja kahe näpuga ekraani toksides saad teada kui hästi rahvatantsu oskad.

Aita kaasa

Saad anda oma panuse äpi tegemisse:

  • liitudes FingerFolk.Me Facebooki fännilehegaFingerFolk
  • jättes oma e-maili FingerFolk.Me veebilehel (kuni reede õhtuni)
  • kui äpi prototüüp valmis, siis ole hea lae see pühapäeva õhtul alla ja testi. 

Teised domeenid

Teravamad filoloogid juba saavad aru, miks äpi promoks ning levikuks on võetud ka Itaalia, Hispaania, EU ja India domeenid:

Esimesele 30 toetajale saame pakkuda lisaks e-maili edastusaadressi: nimi@fingerfolk.me (naistele;), nimi@fingerfolk.eu ja nimi@fingerfolk.it (neile, kellele see äpp ei meeldi), nimi@fingerfolk.es (gruppidele listiaadressiks) ja nimi@fingerfolk.in (aktiivsetele kasutajatele). Andke soovist teada reigo@fingerfolk.me

FingerFolki esimene turundusjuht on Brasiiliast pärit kursavend Gabriel, kes Riia ööklubis lähenes tütarlastele pick-up lainiga “Are you interested of FingerFolk?“. Ja ära sa märgi – Lätis oli päris palju rahvatantsu-huvilisi.

NB: loogiline, et maailmas on keegi folgimees Karl Finger juba aastaid tagasi võtnud domeeni www.fingerfolk.com. Seda lehte palume mitte külastada.

Live from Minsk

Garage üritusel on traditsiooniks saanud, et ürituse viimastest presentatsioonidest tehakse live-ülekanne. Kes soovib otseülekandes jälgida, kuidas FingerFolkijatel Minskis läheb, see lülitub pühapäeval lainele.

Mehed arvavad, et lähen naistesse, naine arvab, et lähen jooma, tegelikult oleme internetis-internetis-internetis…