Corfu (614 km2, 102 000 elanikku). Veidi suurem kui pool Hiiumaad, kus elab terve Tartu linn. Autosõidult siiski pool Eestit, sest ühest otsast teise sõiduks kulub ca 1,5-2 tundi.

corfu

Üksiku Planeedi andmetel on Corfu “pool chair with a sea view“. Nädalane ekspeditsioon, millest suurem osa kulus Lonley Planeti väite tõestamiseks, kinnitas andmeid.

Kõik-hinnas hotellipuhkused võivad küll huvilised korraks-paariks territooriumilt välja saada, kuid saare peamiseks tegevusalaks on siiski basseinitool.

Puhkus sai selleks korraks läbi, sest oktoobri lõpus panevad hotellid uksed ja aknad kinni ning hoolimata asjaolust, et Eesti pea 200 pealise reisiseltskonna pagas on endiselt Corfu lennujamas, tulid hooaja viimase otselennuga saarelt ära nii aktiivsed puhkajad kui ka Novatoursi reisikorraldaja.

Turismiturunduse võimalused

Hotellipuhkus lülitab inimesed töömõtetest üldjuhul välja. Siiski võimaldab ka all-inclusive puhkus turismiturunduse töömõtted sisse lülitada, sest hinnates kuidas üle 1000 inimese päevas majutav hotell end internetis reklaamib või millise droonivideo nad oma YouTube 2 nädalat tagasi üles laadisid, on selge, et turismisektoris on videote tootmise ja turunduse abil võimalik tasuta reisida ning tublimatel sellega ka teenida.

reisivideod

Mõned päevad tagasi Postimehes ilmunud artikkel Juhani Särglepast ja tema kaaslasest tõestab, et ka eestlased suudavad sel alal edukalt läbi lüüa. Vaata näiteks seda videot Four Seasonsi hotellist Koh Samuil. Ilmselt peaks tegema ühe koolituse, kus iga videohuviline võiks nullist alustades ühe aastaga luua endale töökoha, mille peamiseks sisuks oleks mööda maailma reisida, erinevates hotellides peatuda ning seiklustel osaleda ning selle eest lisaks tasuta puhkusele ka tasu saada. Kirjuta reigo@videoturundus.ee kui oled huvitatud. Kui piisav grupp koos, siis koolitus toimub.

Maailma Suurim P*rse

Siiski võib hotellipuhkus olla ka koht, kus tõepoolest end kõikidest teemadest välja lülitdada, lugeda peamiselt basseinitooli ja baarileti vahelisi samme ning Inglise kvaliteetajakirjandust, mille kõrval isegi Kroonika on teadusajakiri. Näiteks on ülimalt oluline info see, et ühel proual on vaid väga vähe puudu sellest, lüüa üle “Maailma Suurima P*rse” rekord.

corfu-21

Mikel Ruffinelli – ole ettevaatlik, ainuüksi sel nädalal võis Aquis Sandy Beachi basseini ääres kohata mitmeid kandidaate, kes su rekordi õige pea üle loovad ja söögilauas sellega ka aktiivselt tegelesid. Nagu “meditsiiniajakiri” väitis – meestele see meeldib, sest kellele ei meeldiks naine, kes sõidab truckiga, kuna autosse ei mahu ta ära.

Keskkonnavahetus

Kokkuvõttes on puhkus pigem ajutine keskkonnavahetus, sest kui kunstnikud ja luuletajad ning “meditsiiniajakirjade” tellijad välja arvata, siis ilmselt ei leidu palju neid, kes võites aastase kõik-hinnas puhkuse, mille tingimuseks oleks aastane viibimine vaid hotelli territooriumil ilma internetita ning võimaluseta mujal viibimisega passiivselt teenida (a’la rentides samaks ajaks oma korteri välja), seda teha sooviksid.

Ajutist keskkonnavahetust tuleb aga aeg-ajalt teha, sest see võimaldab hoopis teise pilguga Eesti uudiseid vaadata, mõelda uute võimaluste peale ning jõuda järeldusele, et kodus on kõige parem!

Pildid aitavad meenutada, kuid järgmisel korral võiks videokaamera kaasa võtta;)