Üle 30 SEB Tallinna Maratoni korraldustiimi liikme viibivad hetkel Kreeka pealinnas Ateenas, kus täna toimus legendaarne Ateena Maraton. Ettevõtmise eesmärk oli 2018. aasta septembris tuua Eestisse maailma maratonide kongress (check – tehtud), koolitada tiimi, hinnata kohalikku korraldust ja kõige selle kõrvalt tuua Eestile medal (check – tehtud – Lily Luik, 10km jooksus II koht).

Ateena Maraton 10k. Korvpalliga.

10km jooksust toodi ära ka esikoht, seda korvpalliga distantsi läbimise arvestuses.

Eestil on Kreekalt palju õppida. Eriti maksusüsteemis ja sularaha kasutamisel. Arveks sobib iga paber, kuhu number on peale märgitud ning poest saab mõningaid produkte vaid sularaha eest osta. Ja kui poes Ouzot parasjagu letil ei ole, siis pole müüjal probleem taganttoast tuua üks 5-liitrine nõu ja sellest sobiv kogus plastikpudelisse ümber kallata. Lahkemad taksojuhid jagavad ka tsekke, kuhu saab soovi korral ise summa ja sõidu kirjutada.

dsc_1081

Ateena Maratoni korraldajatel on aga Eestilt miskit õppida, sest näiteks tule süütamise tseremoonia oli pealtvaatajate jaoks sama põnev kui Raekoja platsil Kalevipoja ette lugemine. Ning selle Hiina keelde tõlkimine, kuna nende delegatsioon oli kõige suurem.

Kokkuvõttes: check-check-check ja tsekk-tsekk-tsekk.