Võtan kokku 17. Võhandu Maratoni (23.04.2022) elamused teksti, pildi ja liikuva pildi kujul. Endale meenutamiseks ja teistele teadmiseks kuidas  rajarekordile (7:24:19) on võimalik kümme tundi otsa panna ja sarnaselt 67-le paatkonnale 911-st Võhandu100 lõpetajast teha maratonist ikkagi kahepäevane sündmus.

Võhandu Maraton algab registreerimisega, mis avatakse iga aasta 1. jaanuaril kell 00:00. Kui sel aastal koos perega Tallinna linna aastavahetuse ilutulestikku vaadates telefonist võistkonda kirja panin, sain stardinumbriks alles 25. Ilmselt ei olnud ma ainus, kellel 2022. aasta esimestel minutitel oli muudki teha kui ilutulestikku vaadata.

Ööbimiskoht maratoni stardi lähedal oli broneeritud aasta varem ja on juba kirjas ka 2023. aastaks. Kanuu saime kanuu.ee-st, kust oma esimese kanuu rentisin juba üle 20-aasta tagasi toimunud Tupla Kanuunodel. Sel aastal oli Pandlal meile üllatuseks tähtede ja südametega kaetud kanuu. Vaatasime siis tähti ja murdsime südameid. Lisaks ka alaselja ja mitmed senimaani tundmatud lihased.  

Paariliseks sai Magnus, kellega läbisime koos ka 2020. aasta kilomeetrid. Toona sai Magnus teadmise, et keha kõige pehmem osa ei pruugi olla nõus 18 tundi ja 12 minutit olema koos kanuu kõige kõvema kohaga. Sel aastal võttis tüüp kanuusse kaasa kott-tooli, mis tõenäoliselt tõi kategoorias “kõige mugavam istekoht veesõidukis” üldarvestuse esikoha.

Võhandu kanuu
Võhandu kanuu

Suures plaanis jälle midagi rasket ei oleks olnud, kui ise asja raskemaks ei teeks. Sel aastal oli mul hädasti kanuusse lisaks korvpallile kaasa vaja võtta ka hulk tehnikat, et vahepeal siit sealt miskit pildistada ja filmida. Lisaks oli esimest korda plaanis telefonis käima panna Strava äpp, et teekonda salvestada (varasemalt olen unustanud). 

Tulemused: 

  • Tehnika sai kaasa, kuid tehnika akud ei pidanud piisavalt kaua vastu, kuigi otseselt üksi vidin vett tunda ei saanud. 
  • Kaasavõetud akupank aitas küll natuke kaasa, et suhteliselt kiiresti tühjenev telefon saaks mõnda aega laetud, kuigi finišiüllatusena pakkus telefon teadmise, et ta on siiski tühi ja ei ole enam selles taskus, kus ta varem oli. Stardist jäi küll paarsada meetrit salvestamata (ununes), kuid sott sai siiski tehtud. 
  • Kui liikumise aeg oli kokku 15,5 tundi, siis järelikult sai pea kaks tundi peatustes söömise, kanuutassimise, filmimise jms tegeletud, mis tähendas, et lõpetasime jälle pimedas. Lisaks meenus teadmine, et kaasavõetud pealambist ja vahetusjalanõudest pole erilist kasu, kui need ootavad finišisse jäetud autos. 
Võhandu Strava 2022

Finisher.TV@Viira.veskitamm

Sel aastal oli Finisher.TV kohal Võhandu Maratoni põnevamas punktis ehk Viira veskitammel. Sain oma kaadrid sellest juba kätte ja lisasin videosse, kõik teised peavad ootama hetke kui neid näeb Finihser.TV lehelt. Sellega on Andrel veel kõvasti tegemist.

Selle aasta suurveega oli päris palju ümberkäimisi. Kuigi jätsime selle võimaluse ka seekord ise kasutamata, siis nägime mitmeid ja saime pärast Viirat sada liitrit vett kanuust välja visata. Kanuu sai kuivaks täpselt enne Süvvahavvat. Siis sai uuesti vett, vilet ja … 

Kuuldavasti olevat Viiral isegi üks parv ümber käinud. Eks seda saab kinnitada, kui Finisher.TV videod on valmis. 

Sündmuse meenutamiseks jäävad ajalukku ka mõned pildid. Järgmise aasta Võhandu Maraton toimub 22.04.2023.