5.-10. september oli peale Võnnu all käiku eestlaste suurim invasioon Lätimaale ehk sel perioodil Lõuna-Eestisse. Kohal olid enam-vähem kõik, välja arvatud need, kes palli jalaga mängivad.

Laulukooridel oli pähe õpitud Ameerika rockiduo Jack ja Meg White 12-aasta vanuse laulu “7 nation army” sõnad või täpsemalt sõnumi. Meenutuseks:

Eesti mängis turniiril 5 mängu. Mõned asjatundjad väidavad, et Eesti mängis viimased 3 mängu, kuid neid mängis hästi, sest lõunanaabrid ja lõuna-lõunanaabrid olid meiega päris hädas.

Eesti vs Tsehhi 57:80

Eesti vs Belgia 55:84

Eesti vs Ukraina 78:71

Eesti vs Leedu 62:64

Eesti vs Läti 64:75

OlyBet 3×3 Riga

riga

Kui võistkondadel oli teisipäev vaba päev, siis fännidele puhkepäeva ei antud, 16 võistkonda ehk üle 50 mängija ning mõnikümend fänni osales Riia Arena värava ees korraldatud 3×3 turniiril. Võitis Pakase tiim “Spordihooldus”. Vähemalt laikide arvu poolest oli Siimu galerii näol tegemist kõige popima EM-i uudisega;)

Võistluste tulemused andsid Eesti korvpallile ka ametlikke FIBA ränkingupunkte.

Riia

Eesti fännidele oli Riia korvpallielu keskpunktiks fännitelk, kus algasid ühisminekud mängudele ja millest toimusid ka DELFI ülekanded.

Teine peamine punkt oli Kalku iela spordibaar, millest sai näha nii Kalev Kruusi kommentaaridega mängu kui ka korvpalli puhkepäeval Eesti-Sloveenia jalgpalli.

Kokkuvõttes palju positiivseid emotsioone andnud turniir, kus jäi vähe puudu, et täna oleks pidanud Prantsusmaa piletitega tegelema hakkama.