Roheneeme saared (Cape Verde) asuvad saartele nime andnud Rohelisest neemest Aafrika mandril rohkem kui 500km kaugusel. Sama kaugel asuvad ka vähemalt kaks turistikamat saart rohelusest.

Boa Vista ja Sal saartele võib Eestist jõuda Tui reisibüroo abil suhteliselt soodsalt ja ühe tööpäevaga.  Selleks tuleb kell 7:00 Tallinn – Stockholm lennult Arlanda lennujaamas (tund ajavahet) kiiremate sammudega jõuda kell 8:00 väljuvale Stockholm – Boa Vista 8-tunnisele lennule. Võib ka mitte jõuda, kuid me saime 2-lapsega hakkama. Arvestama peab, et äraantava pagasiga ei ole mõtet opereerida. Tagasitulek on suurem väljakutse, kuna lend maandub tagasi öösel veidi enne 2 ja esimene võimalus Tallinnasse saada on hommikune 7:50 lend.

Reisi broneerimisel Tui.se lehelt tuleb appi Google Translate, kuna “Sveriges Bästa resesajt 2017” no speak english. Kohustusliku Rootsi telefoninumbrina võib kasutada Tui enda oma.

Kui hotelli rannast on siiber, siis võib planeerida kaunite liivarandade (a’la Santa Monica) külastamist näiteks mõne ATV tuuri raames.

Kellel rohkem viitsimist, võib külastada ka saare põhjaosas vees lebavat hispaania diktaatori Fransisco Franco M/S Cabo Santa Maria laevavrakki aastast 1968, mida omal ajal kogu saar tühjaks tassis ning kus mõni element on alles pea igal saare elanikul.

Päikesekummardajatele ja all-inclusive basseinisõpradele nii lastega kui ilma, on täiesti ok ka terve nädal vaid hotellialal ja selle rannas mööda saata. Mini Disco on igal õhtul ;)

Kui mõni õhtu liiga pikaks läheb, siis alati saab end karistada hommikuse spordiga, näiteks jooksuga rannas. Pikem jooks saare lõunatippu võib vähem sportlikel isenditel siiski tähendada, et jalad on pooleks päevaks suhteliselt läbi, kuna liival jooksmine ei ole tegelikult normaalne tegevus.

10 tähte Cape Verde lipul tähendavad 10 saart, mille kogupindala on umbes samasuur kui Saaremaa, Hiiumaa ja Muhumaa kokku. Kõigil, kellel Egiptusest, Türgist või Kanaari saartest on siiber ees, tasub asja mõelda, sest kõik hinnas paketi maksumus võib olla soodsam kui mõne Egiptuse reisi puhul.