Naised bassus

Naised bassus

Maroko. Suuruselt maailma 40 või 57 riik, oleneb kas Lääne-Sahara on Maroko osa või mitte. Kui Dubai ja Kanaarid välja arvata, siis üks kaugeimad sihtkohti, kuhu Tallinnast on otselend.

Agadir. Populaarne linn, mida aastas külastab üle 3 miljoni inimese, nende seas ka Linnar. Linn on vähemalt 2 korda maavärinate tõttu hävinud, viimati 1960. aastal, kui 40 000 elanikust sai surma vähemalt 15 000, kellest 2000 mäe otsas asuvas linnuses, millest linn nime sai.

Tallinnast kell 8:00 startiv SmartLynx maandub kell 12:00 (2h ajavahe ehk 6h lend). Kuigi lend võib olla ka kiirem (5h 20min) tuleb arvestada vähemalt tunnike piiriületuseks, kus on vaja kohapealseid sotsiaalseid ametikohti täitev formular ära täita. Tagasilend on kell 13:00 stardiga, Tallinnas kell 21:00 või isegi kiiremini. Ehk lennuajad on väga ok.

Kohapeal on võimalik nii järgmise päeva hommikuks võtta päevane bussireis Marrakeshi, kui ka basseini ääres päikest võtta. Võta kuidas tahad. Ühe parima promenaadiga rand on pudeliviske kaugusel ja päikest on rannas rohkem kui mõnel hotelli alal. Kui liiga kaua bassus või rannas ei viitsi lebotada, siis saab GPS-kunsti abil jõuda rendirattaga (3 eur h, 10 eur päev) mäkke ja kohalikesse agulitesse.

Saime osaks ka kohalikust rahvuspühast, kus Maroko võitis Elevandiluurannikut ja pääses 2018 Venemaal toimuvale MM-ile. Pidu oli suurem kui mõne riigi iseseisvumisel. Liiklus ka.

Loomulikult on kohapealt võimalik osta kõikidele maailma naistele kõrvarõngad, käeketid ja muud jutud ning meestele näiteks päikseprillid ning osa saada kauplemiskunstist, milles parimaks ostuks oleks mõni kohalik, kes tuleks kohvris kaasa tuua siinsetele müügimeestele koolitusi tegema.

Kokkuvõttes on Agadiri puhul tegemist mõnusa ja turvalise turistikaga, mis sobib Eesti kliima juures novembris väga hästi nii perepuhkuseks kui aktivistidele maadeavastuseks.