Suvise Sprite tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste lõppvaatuse traditsiooniks on korraldustiimi välisreis mõnele suuremale välietapile. Kui 2-aastat tagasi sai autoga pea veerand tiiru (9600 km) maha sõidetud, et Ateenas toimunud 3×3 maailmameistrivõistlusi ja Istanbulis toimunud FIBA maailmaturnee etapist osa saada, siis seekord oli plaan lihtsam – Bukarestis toimusid esimesed FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistlused.

Eestlased tegid Bukarestis hea etteaste. Ka võistkond oli tubli, lülitades FSB jõudemonstratsiooni päeval Suure Idanaabri tiimi Euroopast ja meistrivõistlustest välja. Laupäeva õhtul lülitati ka eestlased võistlustest välja kui veerandfinaali viimase sekundi haakvise viis Sloveenia edasi.

Võistluse võitis Rumeenia, milles mängis ka Bogdan Popescu, kelle SCM CSU Craiova saalikorvpalli tiimikaaslaste seas olid eelmisel hooajal Sten Sokk ja Reinar Hallik.

Bukaresti õppetunnid:

Takso on odav. Keskmine sõit Mustamäe hotelli, kus kõik mängijad puhkasid, maksis umbes euro või kaks. Samas pakkusid taksojuhid alati välja teisi sihtkohti, kust saavad omale põhisissetuleku.

Ööelu Bukaresti suurtes ööklubides erineb palju koduimaisest, sest tantsupõrandad praktiliselt puuduvad ning kümnekonnaliikmelised peoseltskonnad on alati reserveerinud endale laua.

Söögid-joogid Bukaresti vanalinnas on kolmandik kuni pool odavam kui Tallinnas. Eksperdid otsustasid valikute tegemisel tihti Tripadvisori soovitusi, sest steikhaussi sööma minnes on parem valida Bukaresti TOP10 olev koht, kui esmapilgul vaadatud söögikoht, mis kasutajate hinnangul osutus 672 kohale Bukaresti 700+ söögikohast. Teenindus oli hea, sest Kohtla-Järvet tundev teenindaja ütles sissejuhatuseks “Terviseks” ja küsis, kas meile meeldub rohkem Flora või Levadia?

Teises kohas, kus küsimuse peale “kas teil korvpalli näitab”, toodi terassiaknale televiisor ning ettekandja rääkis Kerdi-nimelisest sõbrast, kelle Eesti lipu käepaeala kandis ta mitu aastat.

Ööbimiseks on Bukarestis võimalus Booking.com kaudu leida mitmeid soodsaid lahendusi. 70.- EURi öö kahele 4* K+K hotellis oli üle ootuste, viimaseks päevaks sama raha eest vahetus läheduses võetud teine hotell, kus sama raha eest sai toa neljale, oli samuti ok. Kui viimasel hetkel on vaja enne väljalendu mõni tund puhata, siis Booking.com lehelt tasub ette hind vaadata, sest letihinnast on võimalik sedasi pea 50.- EURi alla saada.

Kokkuvõttes on tänavakorvpalli hooaja lõpureisid töisest suvehooajast puhkused, peale mida on jälle puhkust vaja…